Професійний захист від блискавки та заземлення будівель є важливою складовою системи безпеки. Адже наслідки розрядів блискавки можуть бути дуже серйозними: пожежа, пошкодження покрівлі, ураження людей струмом, виведення з ладу дорогих електроприладів тощо. Як при безпосередньому контакті блискавки з об’єктом, так навіть і при віддалених розрядах може виникнути небезпечне перенапруження в електромережі.

Саме тому, щоб попередити загрозу удару блискавки і звести до мінімуму наслідки її впливу на об'єкт, необхідно встановлювати систему блискавкозахисту та заземлення.

Компанія «Техноспектр-Сервіс» надає повний комплект проектної документації. Робочий проект виконується згідно діючого стандарту ДСТУ EN 62305 та складається з пояснювальної записки, креслень даху, фасадів та вузлів, сертифікату відповідності.

Типове рішення захисту від прямих ударів блискавки для приватного, промислового та агропромислового сектору являється система зовнішнього блискавкозахисту та контур заземлення.

Система блискавкозахисту складається з системи блискавкоприймачів, струмовідводів та заземлювачів.

Блискавкоприймач перехоплює небезпечний розряд блискавки і встановлюється як найвища точка опори. Блискавкоприймачі встановлюються як вертикально у вигляді стрижнів так і горизонтально (натягнуті троси, блискавкоприймальна сітка) в залежності від конструкції даху.

Струмовідводи необхідні для відведення струму блискавки від блискавкоприймача до заземлювача. Влаштування системи струмовідводів виконується згідно з вимогами ДСТУ EN 62305-3-2012. Кількість струмовідводів розраховується в залежності від периметру будівлі. Струмовідводи прокладаються найкоротшими шляхами та по виступаючих кутах будівлі.

Заземлювачі призначені для відводу струму в грунт.

Захисна дія контуру заземлення заснована на зниженні до безпечної величини струму, який проходить через людину в момент дотику до пошкодженої електроустановки.

Контур заземлення являє собою електроди, які забиті в землю та з’єднані між собою. Ми використовуємо найбільш ефективну конструкцію, коли електроди розміщуються в одну лінію.

Типовим рішенням є модульно-штировий спосіб заземлення.

Наші фахівці здійснюють прокладання контуру заземлення у різних ґрунтах з різним питомим опором, як наприклад, пісок, супісок, суглинок, глина, садова земля, чорнозем, торф тощо.

Контер заземлення у приватному секторі
Виконання контуру заземлення
Монтаж контуру заземлення у приватному секторі
Монтаж заземлення

Фахівці компанії "Техноспектр-Сервіс" здійснюють прокладання системи блискавкозахисту на різних видах покрівлі, так, наприклад, на покрівлі з профнастилу, з натуральної черепиці, на фальцевій та шиферній покрівлі, на покрівлі з металочерепиці, з бітумної черепиці тощо.

Співробітники компанії завжди допоможуть обрати необхідне устаткування для зовнішнього блискавкозахисту (яке захищає від прямих ударів блискавки), внутрішнього блискавкозахисту (тобто захист від перенапруги) та для заземлення. А також виконають монтаж на об’єкті швидко та ефективно.

Компанія "Техноспектр-Сервіс" виконує монтаж блискавкозахисту та контуру заземлення в Києві та Київській області, а також по всій Україні.

Міжнародні стандарти

Частина 1 - Загальні положення IEC-62305-1
Частина 3 - Фізичні руйнування будівель споруд та небезпека для життя IEC-62305-3