Інструкцію про заходи пожежної безпеки в місцях масового перебування людей можна завантажити у повному розмірі.

В Навчальному центрі проводиться навчання з питань пожежної безпеки, пожежно-технічного мінімуму, цивільного захисту, техногенної безпеки, охорони праці, виїзні інструктажі. Дізнайтеся детальніше про послуги на сторінці Начального центру.

ІНСТРУКЦІЯ

про заходи пожежної безпеки в місцях масового перебування людей

В сучасному суспільстві, перебуваючи у великому місті, легко потрапити в місце великого скупчення людей (наприклад, паради, концерти, агітаційні акції, спортивні змагання, політичні виступи, метро, супермаркети, громадський транспорт тощо).

Найбільш небезпечне явище в натовпі - це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як себе поводити при виникненні пожежі в місцях масового перебування людей.

  • Оцініть обстановку, переконайтеся в наявності реальної небезпеки, з’ясуйте, звідки вона виходить, потім спокійно, без паніки починайте рухатися у зворотній бік, прямуючи до виходу.
  • Евакуацію з місця пожежі проводьте через заздалегідь визначені виходи, ніколи не користуйтеся ліфтом.
  • Пригніться якомога нижче, намагаючись вибратися з будівлі якнайшвидше.
  • Якщо ви відчуваєте підвищення навколишньої температури, значить, ви наближаєтеся до небезпечної зони, і краще всього в цій ситуації повернути назад.
  • Обмотайте обличчя і відкриті ділянки тіла вологими ганчірками або одягом, щоб дихати через них. Не заходьте туди, де велика концентрація диму.
  • Якщо перед вами зачинені двері, попередньо торкніться ручки тильною стороною долоні. Якщо вона не гаряча, відчиніть двері і перевірте, чи є в сусідньому приміщенні дим або вогонь, після цього проходьте.
  • Якщо ручка дверей або самі двері гарячі, ніколи не відчиняйте їх.
  • Якщо ви не можете вибратися з будівлі, подайте сигнал рятувальникам, кричати при цьому слід тільки в крайньому випадку, тому що ви можете задихнутися від диму. Найкраще кликати на допомогу, розмахуючи з вікна якимось одягом або предметом.

При пожежі дзвонити 101.

Інструкцію про заходи пожежної безпеки в місцях масового перебування людей ви можете завантажити у повному розмірі нижче.