Аміак – безбарвний газ, майже в 2 рази легше за повітря. Його пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Небезпечний при вдиханні. Викликає сильний кашель, задуху, прискорене серцебиття, нежить, паління, почервоніння і свербіння шкіри, різь в очах, сльозотечу, затрудняє дихання. Рідкий аміак може викликати обмороження шкіри. При високих концентраціях можливий смертельний результат.

10% розчин аміаку – це нашатирний спирт.

18-20% – це аміачна вода, що використовується як добриво.

Ураження аміаком людей може відбутися в результаті аварій на підприємствах, що виробляють чи використовують його у виробництві як охолоджуючий компонент на м'ясо, рибо- і молококомбінатах, кондитерських фабриках, а також при перевезенні залізничним транспортом.

Газоподібний аміак викликає ураження дихальних шляхів і слизових оболонок. При цьому спостерігаються такі ознаки: сильний кашель і задуха, важке дихання, підвищене серцебиття, різь в очах, почервоніння шкіри.

Більш детально можна дізнатись на лекціях, семінарах та практичних заняттях  з питань пожежної безпеки, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Аміак має високу розчинність у воді. При взаємодії з вологою тіла аміак призводить до подразнення епідермісу, почервоніння, можливий свербіж. При попаданні рідкого аміаку на шкіру виникає обмороження, печіння, надалі опік з бульбашками, виразки. Внаслідок запалення клітини відмирають, розвивається некроз тканин.

Аміак хімічна небезпека