План (схема) евакуації людей на випадок пожежі. Відповідно до НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в Україні» на об’єктах мають бути розроблені та вивішені плани евакуації на видимих місцях.

розміщення плану евакуації та їнструкції

Інструкція по заходи пожежної безпеки. На доповнення до плану евакуації повинна бути розроблена та затверджена керівником інструкція, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей. Вивішується на видному місці (зазвичай поряд з планом евакуації).

Таблички відповідального за пожежну безпеку та телефону 101 вивішуються на видному місці.

Знак вогнегасника. Знаходиться в місцях розміщення вогнегасників, наприклад, на шафах або над вогнегасником, розміщеному на кронштейні або в підставці.

У приміщеннях, насичених будь-яким обладнанням, яке затуляє вогнегасники, мають бути встановлені додаткові покажчики їх розташування. Вони мають бути розташовані на видних місцях на висоті 2,0 - 2,5 м від рівня підлоги з урахуванням умов їх видимості.

Розміщення знаку "вихід"
Розміщення знаку "Вогнегасник"
Розміщення знаку "Кнопка ввімкнення засобів пожежної автоматики"
Розміщення знаку "Електрощит"

Читайте також про розміщення знаків пожежної безпеки в КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр»

Для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння слід установлювати вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір», ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности». Знаки повинні бути розміщені на видимих місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщеннями (за потреби).

Знак пожежного крану вивішується на пожежних шафах.

Знак електрощит вивішується на дверцятах електрощитів.

Знак кнопки ввімкнення засобів пожежної автоматики вивішується безпосередньо над кнопкою ввімкнення засобів пожежної автоматики.

Знак виходу, евакуаційного виходу. Ці знаки повинні бути встановлені на всіх виходах, призначених для використання в надзвичайних ситуаціях. Розміщуються безпосередньо над отворами евакуаційних або аварійних виходів.

Актуальні ціни на всі протипожежні послуги від компанії «Техноспектр-Сервіс»