Горючі будівельні матеріали за результатами випробувань розподіляються на чотити групи: Г1, Г2, Г3, Г4.

Горючість Г1 властива речовинам та матеріалам, які не можуть горіти без джерела запалювання, але у відповідних умовах вони здатні виділяти гази, що утворюють дим. Низькогорючі матеріали групи Г1 мають температуру димових газів не більше 135°С, ступінь пошкодження по довжині зразка не більше 65%, ступінь пошкодження за масою зразка не більше 20%, тривалість самостійного горіння 0с.

До групи горючості Г2 відносяться будівельні матеріали, які після ліквідації джерела запалювання продовжують горіти не більш, ніж 30 секунд. Максимальна температура димових газів при цьому – 235°С, ступінь пошкодження по довжині зразка не більше 85%, ступінь пошкодження за масою зразка не більше 50%, тривалість самостійного горіння не більше 30с.

До групи горючості Г3 відносяться матеріали, які можуть впродовж п'яти хвилин після усунення джерела запалювання підтримувати процес горіння. Температура газів, які при цьому виділяються, можу досягати 450°С, ступінь пошкодження по довжині зразка більше 85%, ступінь пошкодження за масою зразка не більше 50%, тривалість самостійного горіння не більше 300с.

Сильногорючі матеріали зараховують до групи Г4. За усіма показниками вони ідентичні речовинам із попередньої групи за винятком температури димових газів, які в даній групі горючості виділяються при температурі більшій, ніж 450°С.

Для матеріалів, що відносяться до групи горючості Г1-ГЗ, не допускається утворення палаючих крапель розплаву при випробуванні (для матеріалів, що відносяться до груп горючості Г1 і Г2, не допускається утворення крапель розплаву).

Групи горючих будівельних матеріалів