Організація і проведення масових заходів

Відповідно до НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в Україні» під час організації і проведення масових заходів

(концерти, спортивні змагання, вечірки, святкові зібрання, ярмарки, презентації, розпродажі, виставки, ділові зустрічі,

прийоми, фуршети, весілля, банкети, ювілеї, інші подібні заходи) слід дотримуватись таких вимог:

  • при кількості людей понад 50 осіб використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, що не мають на вікнах глухих ґрат. Для будівель з перекриттями з горючих матеріалів такі заходи можуть про-водитись у приміщеннях не вище другого поверху;
  • особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані оглянути приміщення, переконатися в забезпеченості нормованою кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, систем протипожежного захисту;
  • повинно бути організоване чергування на сцені та у приміщеннях залів членів добровільної пожежної охорони або відповідальних за пожежну безпеку.
 

Організація і проведення масових заходів

 

При проведенні таких заходів забороняються заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами,

установка в проходах додаткових посадкових місць, повне відключення під час спектаклів або вистав світла, проведення вогневих, фарбувальних

та інших пожежо- і вибухонебезпечних робіт, використання свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків,

а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів і куріння.

Згідно з НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в Україні», під час масових заходів (концерти, спортивні змагання, вечірки, святкові зібрання, ярмарки, презентації, розпродажі, виставки, ділові зустрічі, прийоми, фуршети, весілля, банкети, ювілеї, інші подібні заходи) потрібно дотримуватись таких вимог:

  1. При кількості людей понад 50 осіб використовувати приміщення, які мають не менше двох евакуаційних виходів, не забезпечених глухими ґратами на вікнах. Для будівель з горючими перекриттями такі заходи можуть проводитись у приміщеннях не вище другого поверху.

  2. Особи, відповідальні за проведення таких заходів, повинні перед їх початком оглянути приміщення, переконатись у наявності достатньої кількості первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку та систем протипожежного захисту.

  3. Слід організувати чергування на сцені та у приміщеннях залів членів добровільної пожежної охорони або осіб, відповідальних за пожежну безпеку.

  1. Перед початком масового заходу слід перевірити наявність і справність систем пожежної сигналізації та оповіщення, автоматичних систем пожежогасіння, систем електропостачання, включаючи аварійне освітлення та автоматичні евакуаційні освітлювальні системи.

  2. Необхідно забезпечити відповідне освітлення в приміщеннях та на евакуаційних шляхах, а також належну видимість знаків евакуації та інших пожежно-безпечних вказівок.

  3. Використання вогню, включаючи свічки, піротехнічні вироби та відкриті вогні в місцях проведення масових заходів повинно бути суворо контрольованим і відповідати вимогам пожежної безпеки.

  4. Організатори масових заходів повинні планувати в разі потреби швидку медичну допомогу та евакуацію у разі виникнення надзвичайних ситуацій, включаючи пожежі та паніку серед учасників.

  5. Необхідно дотримуватись максимальної допустимої кількості осіб, встановленої для конкретних приміщень, з урахуванням нормативних вимог до площі та пожежної безпеки.

  6. Особи, які мають доступ до приміщень, де проводяться масові заходи, повинні бути ознайомлені з процедурами евакуації та діями у разі виникнення пожежі чи інших надзвичайних ситуацій.

  7. Організатори масових заходів повинні мати план дій у разі виникнення пожежі та надзвичайних ситуацій, включаючи контакти з екстрених служб.

  8. Необхідно періодично проводити навчання та тренування персоналу, що відповідає за безпеку під час масових заходів, щодо процедур евакуації, використання засобів пожежогасіння та взаємодії з рятувальними службами.

  9. Під час масових заходів необхідно забезпечити належний стан та пропускну здатність евакуаційних шляхів, у тому числі звільнити їх від перешкод, матеріалів та зайвого обладнання.

  10. Забороняється перешкоджати доступу до протипожежних пристроїв, евакуаційних шляхів та виходів, а також блокувати їх у будь-який спосіб.

  11. Необхідно встановити планшети та інформаційні таблиці з інструкціями щодо поведінки під час пожежі та процедурами евакуації у видимих місцях приміщень.

  12. Організатори масових заходів повинні співпрацювати з відповідними пожежно-рятувальними службами та забезпечити їх можливий швидкий доступ на місце проведення заходу.

  13. Необхідно вести постійний моніторинг пожежної безпеки під час масових заходів та при необхідності приймати відповідні заходи для запобігання надзвичайним ситуаціям.

  14. Вимоги щодо пожежної безпеки під час масових заходів також поширюються на зовнішні території, де проводяться заходи, зокрема на організацію парковки транспорту та розміщення тимчасових споруд.

Враховання цих вимог допоможе забезпечити безпеку учасників та персоналу під час масових заходів.

Охорона масових заходів - це система заходів і заходів безпеки, які приймаються для забезпечення безпеки та порядку під час проведення великих публічних подій, таких як концерти, спортивні змагання, політичні мітинги та інші масові зібрання людей. Охорона масових заходів може включати такі елементи, як контроль доступу, перевірку особистості, розташування фізичної охорони, використання відеоспостереження, медичне обслуговування та планування евакуації. Метою охорони масових заходів є запобігання і реагування на потенційні загрози безпеці та забезпечення безпечного та організованого перебування гостей та учасників події.

Пожежна охорона масових заходів - це система заходів та процедур, спрямованих на запобігання пожежам та забезпечення безпеки під час проведення масових подій. Основною метою пожежної охорони є захист людей, майна та інфраструктури від пожеж та мінімізація ризиків.

Деякі ключові аспекти пожежної охорони масових заходів включають:

  • Планування пожежної безпеки: Ретельне планування перед заходом, включаючи оцінку ризиків пожежі, розробку планів евакуації та визначення місць збору в разі надзвичайних ситуацій.

  • Організація вогнегасників: Розташування вогнегасників у відповідних місцях на події і навчання персоналу та охоронців щодо їх використання.

  • Перевірка систем пожежної безпеки: Регулярна перевірка та обслуговування систем пожежної безпеки, таких як пожежні тривоги, системи димових та теплових датчиків, системи пожежного гасіння та системи вентиляції.

  • Навчання персоналу: Проведення навчальних заходів з пожежної безпеки для персоналу, волонтерів та інших учасників заходу, включаючи навчання щодо евакуації та використання пожежних засобів.

  • Співпраця з пожежною службою: Установлення зв'язку з місцевою пожежною службою та забезпечення їх присутності на масових заходах для негайної реакції у разі пожежі або інших надзвичайних ситуацій.

  • Використання електрообладнання: Контроль за використанням електрообладнання, включаючи перевірку електричних проводів, розеток, освітлення та інших пристроїв, щоб запобігти перевантаженню мережі та виникненню пожеж.

  • Моніторинг пожежної безпеки: Систематичне спостереження за пожежною безпекою під час події, зокрема виявлення потенційних загроз, контроль за дотриманням пожежних правил та реагування на виявлені проблеми.

Співпраця з організаторами та учасниками: Забезпечення співпраці та обміну інформацією з організаторами заходу, а також надання рекомендацій та директив щодо пожежної безпеки учасникам та гостям.

Важливо зазначити, що пожежна охорона масових заходів має бути відповідною до місцевих законів та нормативних вимог щодо пожежної безпеки. Реалізація всіх необхідних заходів з пожежної безпеки сприяє забезпеченню безпеки всіх учасників та гостей під час масових подій.


phone-handset